مقالات

1396-5-11

نویسنده : مهلا رضایی

تأثیر تبلیغات شفاهی بر صنعت گردشگری

تبلیغات یک عامل مؤثر در صنعت گردشگری است . مصرف کنندگان صنایع خدماتی از جمله گردشگری قبل از مصرف و یا بازدید از مقصد، قادر به ارزیابی خدمات خود نیستند به همین دلیل نقش تبلیغات به خصوص تبلیغات شفاهی در بازاریابی صنعت گردشگری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. اگر چه تبلیغات، اطلاعات کاملی در اختیار گردشگران قرار میدهد اما گردشگران علاقه دارند از منابع غیر رسمی مثل دوستان و آشنایان درباره خدمات مورد استفاده خود اطلاعات کسب کنند .

صنعت گردشگری ماهیتی تجربی دارد و تبلیغات شفاهی یک روش قابل اطمینان در آن به شمار میرود و گردشگران با استفاده از آن به تبادل اطلاعات درمورد خدمات گردشگری میپردازند که در نتیجه باعث افزایش فروش میشود . تحقیقات نشان میدهد تنها ۱۴ درصد افراد به مطالبی که در آگهی ها می بینند ، اعتماد میکنند و ۹۰ درصد افراد به محصولات یا خدماتی که دوستان و آشنایان آن را تایید میکنند، استفاده میکنند چون معتقدند این تایید هیچگونه نفعی برای فرد ندارد .

قدرت تاثیر گذاری ارتباط دو طرفه یا همان تبلیغ شفاهی به سه دلیل اهمیت پیدا میکند .

  • در تبلیغات شفاهی چگونگی ارتباط اهمیت فراوانی دارد . بحث هایی که در جمع دوستان یا خانواده صورت میگیرد به حمایت از فرد می انجامد .
  • تبلیغات شفاهی جریان ارتباطی دو طرفه است و تاثیر بیشتری از ارتباط یک طرفه مثل آگهی های تبلیغاتی دارد زیرا طرف مقابل قادر به طرح سوال است و میتواند جواب سوالات خود را دریافت کند و به گونه ای تمامی ابهامات خود را رفع کند و به نتیجه سودمندی برسد
  • تبلیغات شفاهی دارای ویژگی تجربه نیابتی است؛ تجربه نیابتی یعنی فرد درباره ی محصولات یا خدماتی که تجربه کرده ، صحبت میکند .

تبلیغات شفاهی در مرحله پایانی خرید، اهمیت ویژه ای پیدا میکند چون باعث اطمینان مصرف کننده یا گردشگر میشود .

تحقیقات نشان میدهد که سن ، جنسیت ، تحصیلات و تجربه قبلی سفر بر استفاده کردن از تبلیغات شفاهی تاثیر دارد . زنان بیشتر از مردان راغب به توصیه دوستان و آشنایان هستند . افرادی که کمتر به سفر رفته اند، بیشتر از سایر افرادی که تعداد سفر بیشتری داشتند به دنبال توصیه ی دیگران هستند. افراد مسن تر بیشتر به اطلاعات شخصی خود متکی هستند . افزایش تحصیلات افراد منجر به استفاده بیشتر آن ها از تبلیغات شفاهی می شود.

با توجه به تأثیر بالای تبلیغات شفاهی بر تصمیم افراد به خصوص در صنایع خدماتی از جمله گردشگری باید گردشگران را ترغیب کرد تا قبل از سفر به مقاصد گردشگری و سایر خدمات گردشگری با دوستان و آشنایان مشورت کنند . در این راستا باید کیفیت خدمات این صنعت را بهبود بخشید تا باعث افزایش رضایت گردشگران شد البته این امر نیازمند برنامه ریزی بلند مدت برای خدمات صنعت گردشگری است .

برای مشاوره در زمینه بازاریابی کسب و کار گردشگری خود با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵