مقالات

1396-5-3

نویسنده : مهلا رضایی

فانوس در ترکیه (۲): مارماریس

مارماریس یکی از شهر های جنوب غربی ترکیه هست که به خاطر طبیعتش و جاذبه های طبیعی اون طرفداران زیادی داره .اینجا شهری کنار دریای مدیترانه و جنگل های انبوهه ، اینجا برای ما ایرانیا کمتر شناخته شده ولی از گذشته جزء شهرهای زیبا و گردشگر پذیر ترکیه بوده و بیشتر گردشگران کشور های اروپایی به خصوص انگلیس به اینجا میان. امروز قصد دارم ماماریس رو بهتون معرفی کنم . اینجا آب و هوای مدیترانه ای و مناسبی داره که حتی تو زمستان هم میتونی از اینجا بودن لذت ببری .

 ساحل ایچ ملر جزء سواحل زیبا و پرطرفدار اینجاست . هتل های ماماریس نسبت به شهر های دیگه در ترکیه از کیفیت پایین تری برخوردارن ولی هتل های نزدیک ساحل ایچ ملر نسبتا مناسب و خوب هستند .

جنگل های اینجا آرام و سزسبزه و تور سافاری این جنگل ها اجرا میشه ، میتونی سوار ماشین جیپ بشی و از فضای جنگل و اکسیژنش استفاده کنی . میتونی با کشتی بزنی به دل آب های نیلگون ماماریس و کشتی سواری تو آب های مدیترانه رو هم تجربه کنی چون اینجا محل تجمع کشتی ها تو ترکیه هست . سواحل ماماریس پر از پلاژ های تمیز و راحته و دست فروش ها اجازه ورود به اونجا رو ندارن و تو میتونی با خیال راحت از چشم انداز دریا و کوه ها لذت ببری . خلیج بیزانسی با وجود این که کوچیکه ولی منظره کوه و دریا با آب زلال و شفاف اون هر چشمی رو جذب خودش میکنه . میتونی بری حمام گل دالیان که هم یه نوع تفریحه و هم به عنوان یه تب سنتی برای درمان و آرامش بیشتر بهته ، حتی میتونی اینجا به دیدن و یا شرکت تو مسابقه اتومبیل رانی هم بری . ماماریس شب های زیبایی هم داره و تو خیابون اصلی و یا بندرگاه های اون میتونی گردشگرای زیادی رو ببینی که دوست دارن از اینجا بازدید کنن و تو پیاده رو ها قدم بزنن .

پارک آبی آکوا دریم در مقایسه با پارک های آبی دیگه ای که تو ترکیه هست جذابیت زیادی نداره ولی تو ماماریس بهترینه و چشم انداز زیبایی داره .

قلعه ماماریس که یه قلعه قدیمیه و الان به موزه تبدیل شده در زمان سلطان سلیمان عثمانی در بازار بازسازی شد ، به دستور مادر سلطان سلیمان ، عایشه ، کاروان سرای کوچکی هم در کنار کاین قلعه ساخته شد . این قلعه از مکان های تاریخی ماماریس هست که توریست های زیادی از اون بازدید میکنن .

تو ماماریس دسترسی به مراکز خرید خیلی راحته چون همه تو مرکز شهر و نزدیک میدان آتاتورک قرار دارن . معروف ترین بازار تو ماماریس بازار کاپاله چارشی یا همون بازار سرپوشیده است . ساکنان ماماریس معتقدند اگه یک بار به ماماریس سفر کنی دیگه به شهر های دیگه ترکیه سفر نمیکنی و دوست نداری اونا رو ببینی . به نظر من هم جای خوبیه ، ترکیه فقط آنتالیا نیست !!

اگر به نظرت این اطلاعات جالب بود، برای دوستات هم بفرست.

راستی!!!!!! میتونی اطلاعات شهرها و کشورهای دیگه رو اینجا ببینی.

https://goo.gl/zC4l8c